Menü

HAKKIMIZDA

Gizerler Grup Şirketleri

Gizerler Grup Şirketleri, ilk Gizerler A.Ş. adı altında Necati, Recai, Ali, Mehmet, Ahmet, Necdet, Hasan ve Mesut Gizer kardeşler tarafından 1954 yılında Adana'da kurulmuştur.

65 yıllık bir Çukurova markası olan "Dayanıklı Dost" Gizerler, Güney ve Güneydoğu'nun en büyük perakende şirketidir. Adana şehir merkezinde 10 katlı alışveriş mağazası, 8 süpermarket, 2000 m2 hazır giyim, restaurant, Ford bayii, Ford, Volkswagen ve Audi yetkili servisi, Alanya'dan Van'a kadar uzanan alanda toplam 1500 bayisi ile elektronik, beyaz eşya ve küçük ev aletlerinde Türk ve dünya markalarının dağıtımını yapmaktadır.

Türkiye'nin gelişimi ve aileninde genişlemesi ile birlikte, aile büyükleri ve arkadan yetişen 2. jenerasyon aile fertleri, yıllara dağılan bir rutin ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren aşağıdaki şirketleri kurmuşlardır. Bugün yoğun faaliyet gösteren bu şirketlerin hepsi Adana'da olmakla beraber, 1990 larda yönetime katılan Onur Gizer tarafından kurulan Gizpa A.Ş. ve Gizer İnşaat, İstanbul'da faaliyet göstermektedir. 3 jenerasyonun aynı anda çalıştığı bir birliktelikle farklı sektörlerde faaliyet gösteren grubun 1000 personeli bulunmaktadır. Gizerler Grup bütün bu yıllar içinde, tüm inşaatlarını kendileri yapmış, proje geliştirme ve gayrımenkul sektöründe yatırımlarda bulunmuş ve kendi öz sermayeleri ile faaliyetlerini bugüne taşımıştır.

Adana Şirketleri

Gizerler A.Ş.
Kuruluş: 1954
Faaliyet Alanı: Beyaz eşya, elektronik, küçük ev aletleri perakende

Gipa A.Ş.
Kuruluş: 1979
Faaliyet Alanı: Beyaz eşya, elektronik, küçük ev aletleri dağıtımı

Gimaş A.Ş.
Kuruluş: 1986
Faaliyet Alanı: Restaurant ve unlu mamuller

Gitaş A.Ş.
Kuruluş: 1990
Faaliyet Alanı: Perakende ve marketçilik

Giz Sigorta A.Ş.
Kuruluş: 1994
Faaliyet Alanı: Sigortacılık

Gibitel A.Ş.
Kuruluş: 1996
Faaliyet Alanı: Konfeksiyon ve hazir giyim

Gizerler Oto A.Ş.
Kuruluş: 1997
Faaliyet Alanı: Ford Bayii

Gizerler Oto Pazarlama A.Ş.
Kuruluş: 2003
Faaliyet Alanı: Ford, Volkswagen, Audi Yetkili Servisi

Torpa A.Ş.
Kuruluş: 2008
Faaliyet Alanı: Turkcell'in toptan dağıtımı

İstanbul Şirketleri

Gizpa A.Ş.
Kuruluş: 2005
Faaliyet Alanı: Beyaz eşya, elektronik, küçük ev aletleri dağıtımı.

Gizer İnşaat
Kuruluş: 2011
Faaliyet Alanı: İnşaat ve gayrimenkul proje geliştirme.

Gizpa A.Ş.

Gizerler A.Ş.'nin ortaklarından Ali ve Onur Gizer tarafından 2005 yılında İstanbul'da kurulan Gizpa A.Ş., beyaz eşya, elektronik, klima ve küçük ev aletlerinde Türk ve dünya markalarının önde gelen dağıtıcılarından biridir.

Gizpa A.Ş., halen Altus, LG TV ve ses sistemleri, Samsung klima, Demirdöküm klima, York klimanın, Marmara bölge distribütörlügünü, LG kişisel TV ve projektörlerinin tüm Türkiye distribütörlüğünü, Morphy Richards, Salter ve Homedics markalarının da Türkiye ithalat, satış ve servisinden sorumlu dağıtıcı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Gizer İnşaat

Gizpa A.Ş.'yi İstanbul'da kurmasının ardından, 1990 lardan gelen inşaat tecrübesi ile Gizer İnşaat'ı da İstanbul'da kuran Onur Gizer, kentsel dönüşüm, şehir içi arsa yaratma ve müteahhitlik konularına yoğunlaşmıştır.

İlk kentsel dönüşüm projesini İstanbul Kadıköy Bağdat Caddesi Feneryolu'nda, 2 bloktan oluşan bir proje ile başlayan Gizer İnşaat, toplam 2652 m2 arsa üzerinde 66 konut ile Feneryolu'na modern çağdaş bir yaşam alanı katmıştır.

İkinci proje Gizer İnşaat'ın kendi arsası üzerinde, İstanbul Kağıthane'de, 2300 m2 alan üzerinde 59 konut ve 2 depolu işyerinden oluşan bir projedir ve 2015 yılı içinde inşaatına başlanacaktır.

Ali ve Onur Gizer İstanbul Kartal E5 karayolu üzerinde, 6500 m2 alan üzerinde, 97 metre yüksekliğinde, 246 daire ve 2 ticari alandan oluşan MARMARA KULE projesinin ortaklarıdır.

Kurucular

Gizer İnşaat A.Ş., Adana Ticaret Odası eski Başkanı, eski Başkan Yardımcısı ve halen görevini Meclis Üyesi olarak sürdüren Ali Gizer ve Onur Gizer ortaklığında kurulmuş bir inşaat firmasıdır. Yaklaşık 25 yıldır Gizerler Grup Şirketlerinin tüm inşaatlarından edindiği tecrübe ile grubun inşaat sektöründeki yatırım ve çalışmaları yöneten Onur Gizer, Gizer İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı'dır.